Miskolc - Kap a Városgazda hideget-meleget a Borsod Online-on. Részben az ott megfogalmazott kritikákat továbítottuk, részben saját kérdéseinket tettük fel a cég igazgatójának, Veres Istvánnak.
Sokkal költségkímélőbb temetés?

Kérdések és kritikák

Honnan jött az ötlet? Tényleg van erre igény? Mekkora? Mennyibe kerül a hamvak dísz-szórása? Mennyibe került maga a kút, a fal (amit igen rondának tartanak a hírhez hozzászólók), a teljes berendezés?

"Költségkímélőbb"

Veres István a következőket válaszolta: országos felmérés szerint egyre nő a hamvasztásos temetések száma. Ez, valamint a szolgáltatás bővítésének szándéka, továbbá az motiválta a dísz szórókút üzembe helyezését, hogy a hamvak száraz szórása a koporsós temetésnél sokkal költségkímélőbb.

Már használható a szórókút

Az igazgató arra a kérdésre, hogy van-e igény rá, így felelt: „Előzetesen többen jelezték, hogy szeretnék ezt a temetési formát igénybe venni. Mivel a műszaki átadás nemrég történt meg, így a mai naptól vált használhatóvá a szórókút.” E tényről a médián keresztül, a környező települések polgármestereinek kiküldött ismertetőben és a temetkezési vállalatokhoz eljuttatott közleményből értesülhetnek.

A miskolci egyedi

Hogy van-e ilyen az országban? A válasz: „Régóta szokás a hamvasztás, urnás temetés. A Miskolcon alkalmazott technológia az eddigiektől eltérő, egyedi. Az alapszolgáltatás 30 ezer forint. Plusz költséget jelent még az elhunytak nevének, a születési és elhalálozási évszámnak a gránit táblába vésése. (Hogy mennyi ez a plusz, az függ a szöveg hosszától, összeget nem tudott mondani az igazgató.) „A dísz szórókút közel 7 millió forintba került” – mondta.